Schaakclub Santpoort

Santpoort 3 heeft gisteren een belangrijke wedstrijd gespeeld tegen Chess Soc. Zandvoort 2. Voor de wedstrijd was duidelijk dat de verliezer grote kans gaat lopen om uit de derde klasse te degraderen vandaar dat onze jeugdige teamleden, zodra we bij de tegenstander binnen waren, begonnen zich tegen elkaar warm te spelen met wat vluggertjes.

Miguoël besloot al snel in zijn partij een toren te geven voor twee lichte stukken. Dit gaf hem het initiatief en het loperpaar in een open stelling. Voor zijn tegenstandster werd het te ingewikkeld om alles te overzien. Weer een prima overwinning voor Miguoël. Tussenstand 0 – 1

Roman verloor al vrij snel een pion en een paard en waarschijnlijk dacht zijn tegenstander dat hij snel zou winnen. Dat liep echter anders. Eerst werd het paard teruggegeven, vervolgens de pion en toen Roman’s tegenstander in het eindspel nog een foutje maakte profiteerde Roman prima. 0 – 2

Wim Laurens won door een tactisch trucje in de opening een pion en hield de koning van zijn tegenstander in het midden. Deze bood dameruil aan maar Wim Laurens besloot dit uit de weg te gaan om de koning in het midden te houden. Dit ging ten koste van een pion maar bleek een goed besluit. Met een koning midden op het bord zonder centrumpionnen en de zware stukken op die koning gericht is het moeilijk verdedigen. Toen Wim Laurens tegenstander rokeerde stond hij een stuk en twee pionnen achter en was opgeven de enige optie. Gevolg, een voor de teamleider prettige 0 – 3 tussenstand.

Jeronimo kreeg een forse koningsaanval over zich heen. Zijn tegenstander investeerde er een toren in maar kreeg daarvoor zoveel compensatie dat Jeronimo zeer nauwkeurig moest verdedigen. Dat lukte prima totdat een verkeerde torenzet toch nog het onverwacht snelle einde van de partij betekende. 1 – 3

Navarone klaagde dat zijn tegenstander wel erg lang nadacht. Hij verveelde zich een beetje. Het lange nadenken van zijn tegenstander resulteerde wel in een voor Navarone moeilijk eindspel met een pion minder. Door het eindspel nauwkeurig te spelen haalde Navarone toch een prima remise. 1,5 – 3,5

Kevin speelde op bord 2 een prima partij tegen de tegenstander met de hoogste rating, Leo Keesman. Het gedegen spel van Kevin koste wel veel tijd maar hij slaagde er in met nog een paar seconden op de klok in een gelijke stelling de 36e zet te halen. Toen Kevin vervolgens nog een pion won was het gezien zijn achterstand van meer dan een half uur in tijd een goed moment om remise aan te bieden. Voor ons dus een prima +remise op bord 2. Tussenstand 2 – 4 en nog een halfje te gaan.

Nathalie stond gedrongen na de opening maar verdedigde zich rustig. Wel verloor ze een pion maar een open f-lijn en daardoor dreiging tegen de witte koning leek voldoende compensatie te geven. Helaas ging er toch iets fout want in de slotstelling was er een toren meer bij Nathalie verdwenen dan bij haar tegenstander. 3 – 4

Gerard speelde met wit een prima partij. Hij had steeds het initiatief en daardoor druk op de stelling van de tegenstander. Die kwam daardoor krap in zijn tijd, vond niet steeds de beste voortzetting en werd dan ook overtuigend verslagen. Eindstand 3 – 5.

De ergste degradatiezorgen zijn nu verdwenen. Nog twee puntjes pakken in de laatste twee wedstrijden en dan blijven we keurig in de derde klasse.

Geef een reactie