Schaakclub Santpoort

Na de tweede plaats behaald te hebben in het NHSB viertallen toernooi was ons C-team geplaatst voor de NK in Baarn. Dit toernooi bestrijkt meerdere speeldagen, waarop lange partijen worden gespeeld op hoog niveau door de 16 beste clubteams van Nederland. Ons team, bestaande uit Navarone van der Star, Nathalie van der Lende, Jeronimo van der Star, Kevin Dekkers en Roman Schumacher was ingedeeld in een loodzware poule met vele 1700+ spelers.

Op zaterdag 17 september waren de eerste twee wedstrijden. De eerste wedstrijd werd na een langdurig gevecht een 2-2 gelijkspel, doordat Jeronimo op bord 3 en Nathalie op bord 2 wisten te winnen. De tweede wedstrijd ging helaas verloren zonder dat wij een bordpunt konden bemachtigen. Op zaterdag 1 oktober was de derde poulewedstrijd tegen de op papier zwaarste tegenstander van het toernooi. Die bleek ook in praktijk een maatje te groot te zijn. Alleen Navarone en Nathalie vochten een lang gevecht uit, nadat de andere borden al lang weer in de beginstand stonden. Helaas konden ook zij uiteindelijk geen stand houden en moest de vlag definitief gestreken worden. Hiermee was ons team uitgeschakeld voor de halve finale en mocht er ’s middags slechts om de 13-de plaats gestreden worden. Op drie borden werd ruim binnen de beschikbare tijd verloren, waarna Nathalie op bord 1 nog alles uit de kast haalde om de eer te redden. Helaas kon zij de door zorgvuldig spel opgebouwde positionele voorsprong uiteindelijk niet vasthouden en ging ook haar partij verloren.

Al met al een zeer leerzaam toernooi, waar onze relatief jonge spelers goede toernooiervaring hebben opgedaan.

Geef een reactie