Schaakclub Santpoort

 Op een licht druilerige dag stroomden bijna 100 schakers naar ‘Huize Lydia’. Leuk om veel bekende gezichten te begroeten en handen te schudden. Voor Grootmeester tot 3e klasse KNSB-speler stond de koffie klaar. Onze tegenstander is een middenmoter, maar door een nederlaag tegen KC 3 wat op de ranglijst gezakt.

Daar trok onze jeugd zich echter weinig van aan. Wim Laurens werd met een aanvallende opzet geconfronteerd. Resultaten uit het verleden waren verlies voor hem. Gelukkig had hij in zin studeerkamertje verbeteringen bedacht en die kwamen op het bord! Wim Laurens won een pion en had zo’n prachtige stelling dat zijn tegenstander opgaf.

 

 

 

 

 

 

Ilias verdubbelde de voorsprong. Na een gevecht om het initiatief zond hij zijn dame naar het front. We kijken naar zijn analyse van het slot.

_pgn_[Event "?"]
[Site "?"]
[Date "2011.02.12"]
[Round "?"]
[White "Angelo Spieler"]
[Black "Ilias van der Lende"]
[Result "0-1"]
[Annotator ",Microsoft"]
[SetUp "1"]
[FEN "2kr2r1/pp2bp2/2n5/1P1p3p/3P1p2/P1NQ1N1q/1B3PPP/4R1K1 w – – 0 22"]
[PlyCount "6"]
[EventDate "2011.02.12"]
[SourceDate "2011.02.12"]
22. Kf1 {Hoopt op Dxg2 Ke2.} (22. g3 fxg3 23. fxg3 Bd6! 24. Qf1 (24. bxc6
Bxg3) 24… Qxf1 25. Kxf1 Ne7 {en een gewonnen stand}) (22. Qf1 Qxf3 23. bxc6
Bxa3 24. cxb7 Kb8 25. Kh1 Rxg2 26. Qxg2 Qxg2 27. Kxg2 Bxb2 28. Ne2 Re8 29.
Kf3 Bxd4 30. Rb1 Bb6) 22… Rxg2 23. bxc6 Bh4 24. Ne2 (24. Qf5 Qxf5 25. Nxh4
Qh3 26. Nxg2 f3) 24… Rxf2 {mat in 1 gemist! Maakte niets uit maar blijft
opmerkelijk (Analyse Ilias)} (24… Rg3#) 0-1
_/pgn_


Peter had zware tegenstand van ex-meesterklasser Martin Bottema, die beter speelde dan een sterke GM! Het zetje dat ik in de analyse voorstelde had mooie kansen gegeven. Nu moest Peter zorgvuldig spelen om de remisehaven binnen te zeilen.

 Dennis Breuker zocht met gambietspel onbekende paden op. Achteraf was zijn 8e zet waarschijnlijk de beslissende fout. Dankzij een zenuwblokje kon Piet de stelling openen. Ontwikkelingsvoorsprong resulteerde in pionwinst en een leuk slot voor u!

26. Pe5+

Cees Visser bracht een vlot pionoffer wat werd aangenomen. Het er eng uit, want de koning van Xander stond niet helemaal lekker. De stukken werden echter op een verkeerde manier in stelling gebracht. Plotsklaps werden de zwakke pionnen omgetoverd tot een machtig duo. Tovenaar Xander had de aanval overgenomen en haalde de teamwinst binnen!

Olaf Ephraim had een wat trage opzet. Het thema ‘tempofressen’ uit de laatste training, merkte Wim grinnikend op. Na een stevig duw-en-trek-gevecht won hij een pion. Met een gepointeerde afwikkeling haalde Wim de winst binnen.

1. Ta6+ Ke7

2. Lb5 Lxb5

3. axb5 Tb2 en wit won het toreneindspel


Daan had vrijdagavond laat het beslissende punt tegen Purmerend 2 gescoord! Dat was te merken, want zijn spel was weliswaar niet slecht maar miste finesse. Geert Veldhuis had een supersterk paard en won een pion. Toen die oprukte naar h2 leek het doek gevallen. Opeens was daar een truc en Daan sloeg gretig die troef van het bord. Remise leek de logische uitslag, maar Ilias kwam huppelend naar me toe “Daan heeft nog een truc!”.

1. .. a5 Wil Toren winnen

2. Txc6+ Dxc6

3. Tc3 Dxc3

4. bxc3 Kc7

 

Martijn had licht voordeel dankzij een loper tegen een paard met pionnen op twee vleugels. Kees Sterrenburg verdedigde stug en had een sterke tussenzet. Remise leek in het verschiet te liggen. Martijn zette nog een keertje alles op alles en won een pion. “Dat duurt nog uren.” dachten we. Maar Martijn ruilde dames en het was snel bekeken.

Xander wist een prima restaurant om onze overwinning te vieren. Daar concludeerden we dat het ons vandaag dus iets mee zat. De 7½-½ mag de boeken in als de hoogste zege!

Geef een reactie