Afgelopen vrijdag hadden wij een thuiswedstrijd tegen de Kennemercombinatie viertallen.
Omdat ons 3e bij de Kennemercombinatie speelde, heeft Leo, die ook teamleider van ons viertal is, de thuiswedstrijd laten spelen bij KC.
Wij, konden net zo als ons 3e team kampioen worden, als wij niet zouden verliezen.
Ons viertal bestond uit, bord 1 Wim Gravemaker, bord 2 Ronald Hoekstra, bord 3 Rob Buschman en bord 4 Marten Buschman.
Ronald en Marten hadden wit. Als KC zou winnen zouden zij kampioen zijn.
Als 1e was Ronald klaar, die een mooi overwicht uit de opening kreeg en deze snel uitbouwde naar een gewonnen stelling 1-0.
Ons 2e punt kwam een half uur later op bord 4. De tegenstander van Marten offerde een stuk voor een gevaarlijke aanval, maar gaf daarna per ongeluk nog een stuk weg. Marten stond nu 2 stukken voor, maar moest wel uitkijken.
Dit deed hij secuur en daardoor 2-0 in ons voordeel.
Op bord 3 speelde Rob een scandinaviër en kwam redelijk uit de opening. Na zet 20 kwam Rob 1 pion voor, met een voordelige stelling. Zijn tegenstander blunderde in de tijdnoodfase en gaf een Dame tegen een paard, 3-0.
Nu was alleen Wim op bord 1 bezig. Wim kwam goed door de opening en stond lekker, totdat een fout zijn stelling opblies, wat helaas resulteerde in een negatieve score 3-1 en daarmede was het kampioenschap beslist in ons voordeel.
Ik bedank alle schakers die mee gedaan hebben met de viertallen.