Vrijdag 12 december mocht Santpoort 3 aantreden voor wedstrijd nummer 4. En ditmaal was het hekkensluiter Heemsteedse S.C. die ons wachtte. Dit team had pas 1 matchpunt gehaald maar was wel gemiddeld 60 ratingpunten sterker. Ditmaal hadden wij 2 invallers nodig en die werden gelukkig snel gevonden in Rob Buschman en Martin Bender (2 kanonnen die het 4e team momenteel kampioen aan het maken zijn).

Op bord 6 was Ger Kemper als eerste klaar. De eerste 3 wedstrijden was hij nog niet in grootse vorm, maar deze avond blies hij zijn tegenstander in hoog tempo van het bord. 1-0

Man in vorm Gerard Swier was niet veel later op bord 5 klaar. Ondergetekende kwam kijken en oordeelde dat zijn tegenstander ietsjes beter stond. Maar toen ik terug kwam (ca. 10 zetten later) had Gerard al gewonnen. 2-0

Invaller Martin Bender kon het helaas niet bolwerken op bord 7. Hij werd langzaam achteruit gedrukt en moest na lang verdedigen de vlag strijken. 2-1

Op bord 8 moest Wim Dijkman verplicht van mij zijn huisopening spelen. Zoals verwacht kwam hij goed uit de opening en toen de tegenstander een stuk in de aanbieding deed was het over en sluiten. Wim liet zijn tegenstander nog lang spartelen maar haalde uiteindelijk het punt binnen. 3-1

Onze 2e invaller, Rob Buschman, had voor deze gelegenheid op bord 6 plaats genomen. Dat Rob een stuk sterker is dan de 1633 die achter zijn naam staat bewees hij nu wel weer tegen een tegenstander met dik 200 ratingpunten meer. In een stelling waarin hij iets beter stond, bood hij gezien de stand tactisch remise aan. De tegenstander moest het wel afslaan, Rob ging er goed voor zitten en 10 zetten later gaf zijn tegenstander op. 4-1

Ikzelf had als teamleider eindelijk een keer de eer om de overwinning voor ons team binnen te halen. Ik kreeg in de opening een pion kado en ik rokeerde kort en mijn tegenstander rokeerde lang. Dus al snel begon aan beide kanten de onvermijdelijke ren van de pionnen naar de vijandelijke koning. Mijn stukken waren er net iets sneller. 5-1

Op bord 2 speelde onze stabiele kracht Richard Dietvors. Hij kwam goed uit de opening en zette zijn tegenstander al snel onder druk. Ergens overspeelde hij zijn hand want zijn aanval werd medogenloos gecounterd door zijn tegenstander. 5-2

Als laatste was Henk Swier nog bezig. Ondanks dat het voor de stand niet meer uitmaakte heeft hij nog lang geprobeerd te winnen. Helaas kwam hij net niet verder dan remise. 5,5-2,5

En zo behaalde Santpoort 3 de 2e overwinning en staan wij keurig in het linkerrijtje op een 4e plaats. Hopelijk kunnen wij deze goede lijn doortrekken en hopelijk blijven onze invallers ook zo goed schaken. 13 februari spelen wij thuis tegen HWP Haarlem 4 en bij winst lonkt de 3e plaats.

Hans Kors 

Geef een antwoord