Iedere dinsdagavond wordt er bij schaakclub Santpoort om 20:00 uur clubcompetitie gehouden. Aan de clubcompetitie schaken de oudere jeugd en volwassenen samen. Op een avond wordt één schaakwedstrijd gespeeld met een speeltempo van 80
minuten met 10 seconden per zet (vanaf de eerste zet). Het niveau varieert van beginner tot een rating van circa 2000. Kortom, voor iedereen is er een leuke wedstrijd te schaken op zijn of haar eigen niveau.
Schaakclub Santpoort doet mee aan de KNSB-competitie op zaterdag met 2 teams. Santpoort 1 speelt in de 3e klasse landelijk en Santpoort 2 speelt in de 5e klasse. Ook doet Santpoort met 1 team mee aan de NHSB-competitie (doordeweeks) in de 3e klasse provinciaal. Je kan vast meespelen in 1 van de teams of natuurlijk eerst een aantal keer invallen om de wedstrijdsfeer te proeven.
Na het schaken blijven veel schakers nog hangen om, onder het genot van een drankje, de partij nog even te analyseren of gezellig te blijven kletsen. Daarnaast wordt er regelmatig nog een potje gedart (ook daar doen alle niveaus mee). Vaak blijft er nog een groepje borrelen tot sluitingstijd.
Schaakclub Santpoort biedt twee type lessen/trainingen aan. Ten eerste training voor beginnende schakers. Met de bekende KNSB stappenmethode leert men vooral patronen en tactiek (stukken slaan door trucs). Dit is het belangrijkste aspect waarop wedstrijden gewonnen worden (zelfs op hoog niveau!). Daarnaast bieden we training voor zowel beginnende als gevorderde schakers. Dan leert men diverse (langer termijn) strategieën zoals: hoe om te gaan met open spelen, gesloten spelen, geïsoleerde pionstellingen. Wat zijn de plannen als je er mee speelt of er tegen speelt? Deze schaaklessen worden optioneel aangeboden, dus je kiest zelf of je het wil.
Elk seizoen worden er weer diverse gezellige, (vooral) schaakgerelateerde evenementen georganiseerd. Een greep uit de evenementen:
Â