Schaakclub Santpoort

Op de dag dat in het zuiden officieel de start van het einde van de Carnaval werd gevierd, zondag 11 februari 2024, vond in het Soli Centrum in Santpoort Noord het Schoolschaak Kampioenschap 2024 plaats.

Door 9 verschillende basisscholen waren in totaal 15 teams ingeschreven. Maar het toernooi werd gestart met 16 teams, met kinderen van 10 scholen! De beide teams van Kompas West bleken elk ook een leerling van de Klipper onderdak gegeven te hebben. En de 5 (!) teams van de Brederode Dalton hadden zelfs zoveel reserves dat er een zesde team gemaakt kon worden, zodat we op een even aantal teams konden komen en er dus volop door iedereen gespeeld kon worden.

Een volle zaal

Door de last-minute wijzigingen werd er iets later gestart, om kwart over 11 kon toernooidirecteur Menno voor de eerste keer omroepen dat zwart de klok mocht indrukken. Ongeveer 3 seconden later was de eerste partij al beslist, herdersmat.
Gelukkig werd er op veel andere borden wel meer tijd gebruikt van de 15 minuten die elke speler ter beschikking had. Vaak omdat er spannende partijen werden gespeeld, soms ook omdat het toch wel erg lastig was om met alleen een Dame of Toren en Koning uit te vinden hoe de tegenstander mat gezet kon worden.

Al vrij vroeg in het toernooi werd duidelijk dat het eerste team van de Brederode Dalton volop op het kampioenschap koerste. Wedstrijd na wedstrijd werd gewonnen, slechts zelden werd een bordpuntje aan de tegenstander gelaten en de 16 wedstrijdpunten kwamen nooit in gevaar. Ook de strijd om de tweede plaats bleek niet echt spannend. Het combi-team Kompas West / Klipper 1 verloor 1x tegen de kampioen, speelde 1x gelijk, en wist de overige partijen te winnen, met 13 punten als resultaat.

De derde plek werd heel zwaar bevochten. Er bleken op het einde van de dag wel 7 teams geeindigd te zijn op 9 punten, zodat de bordpunten de beslissing moesten brengen. Met 19 bordpunten, 2 meer dan de nummer vier, werd het op de dag zelf geformeerde team Brederode Dalton Extra de trotse nummer 3.

De kampioenen
PositieTeamWinstGelijkVerliesPuntenBordpunten
1Brederode Dalton 180016.029.0
2Kompas Klipper 161113.020.5
3Brederode Dalton Extra4139.019.0
4Hoeksteen 24139.017.0
5Brederode Dalton 33329.016.5
6Beekvliet2519.016.0
7Brederode Dalton 43329.016.0
8Bosbeek3329.016.0
9Vliegende Hollander4139.016.0
10Toermalijn2428.018.0
11Brederode Dalton 23238.016.0
12Origon3147.015.0
13Brederode Dalton 53056.015.5
14Hoeksteen 11254.011.5
15Zefier1163.011.0
16Kompas Klipper20080.04.0
Eindstand

Geef een reactie